  • LI0603G800R-10
LI0603G800R-10
advertisement
Manufacturer No:
LI0603G800R-10
HK JDW NO:
449-LI0603G800R-10
Datasheet:
LI0603G800R-10
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI0603G800R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    56.699046mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    700mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    700mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm