  • MCMHR63V335M4X7
MCMHR63V335M4X7
advertisement
Manufacturer No:
MCMHR63V335M4X7
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCMHR63V335M4X7
Package:
Radial
Datasheet:
MCMHR63V335M4X7
Description:
3.3μF Capacitor 20% 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCMHR63V335M4X7
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm