  • MMZ2012R121AT000
MMZ2012R121AT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ2012R121AT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ2012R121AT000
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MMZ2012R121AT000
Description:
TDK MMZ2012R121AT000FERRITE BEAD, 120 OHM, 800mA, 0805 , FULL REEL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ2012R121AT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    800mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Series Resistance
    120mOhm
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    120mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm