  • MSI2577H24B1-BBR
MSI2577H24B1-BBR
advertisement
Manufacturer No:
MSI2577H24B1-BBR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MSI2577H24B1-BBR
Package:
Datasheet:
MSI2577H24B1-BBR
Description:
FAN IMP MTRZD 250X77.3MM 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSI2577H24B1-BBR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    4.4lbs 2kg
  • Material - Blade
    Plastic
  • Series
    MSI2577
  • Size / Dimension
    Round - 250mm Dia
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    7.20A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    2800 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    716.0 CFM (20.05m3/min)
  • Noise
    76.0 dB(A)
  • Static Pressure
    3.365 in H2O (838.2 Pa)