  • PDB181-K420K-503A
PDB181-K420K-503A
advertisement
Manufacturer No:
PDB181-K420K-503A
HK JDW NO:
103-PDB181-K420K-503A
Package:
Datasheet:
PDB181-K420K-503A
Step5Bar-code shipping tag
PDB181-K420K-503A
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Composition
    Carbon
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    17mm
  • Military Standard
    Not
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Taper
    Audio
  • Actuator Diameter
    5.9944 mm
  • Diameter
    16.5mm
  • Length
    17mm
  • Actuator Length
    19.9898mm