  • PLED75W-166-C0450-D
PLED75W-166-C0450-D
advertisement
Manufacturer No:
PLED75W-166-C0450-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-PLED75W-166-C0450-D
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLED75W-166-C0450-D
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Published
    2016
  • Series
    PLED75W
  • Size / Dimension
    5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    450mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    450mA
  • Voltage - Output
    56V~166V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    37.338mm
  • Length
    127mm
  • Width
    58.928mm