  • PLED96W-020-C4800-D-HV
PLED96W-020-C4800-D-HV
advertisement
Manufacturer No:
PLED96W-020-C4800-D-HV
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-PLED96W-020-C4800-D-HV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLED96W-020-C4800-D-HV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Series
    PLED96W-HV
  • Size / Dimension
    8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    96W
  • Max Power Dissipation
    96W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Input (Max)
    480VAC
  • Max Output Current
    4.8A
  • Voltage - Input (Min)
    277VAC
  • Voltage - Output
    7V~20V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    37.338mm