  • PTKM10R-30SM
PTKM10R-30SM
advertisement
Manufacturer No:
PTKM10R-30SM
HK JDW NO:
79-PTKM10R-30SM
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
PTKM10R-30SM
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Series
    PTKMR-SM
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.440W 11.18mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    2.56A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    11.18mm
  • Current Rating
    2.56A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Max DC Current
    2.56A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    800mA
  • Height
    10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm
  • Length
    11.176mm
  • Width
    11.176mm