  • RAC04-12SGA
RAC04-12SGA
advertisement
Manufacturer No:
RAC04-12SGA
HK JDW NO:
655-RAC04-12SGA
Package:
16-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RAC04-12SGA
Description:
CONV AC/DC 4W 85-305VIN 12VOUT T
Step5Bar-code shipping tag
RAC04-12SGA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    16-DIP Module, 5 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Weight
    0.044lb 19.96g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC04-GA (4W)
  • Size / Dimension
    1.46Lx0.94W x 0.59 H 37.0mmx24.0mmx15.0mm
  • Number of Terminations
    5
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P5
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    78%
  • Output Voltage
    12V
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    330mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Output Current
    330mA
  • Output Power
    4W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Total Power Output-Max
    4W
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Height
    15mm
  • Length
    37mm
  • Width
    24mm