  • RAC10-3.3SA
RAC10-3.3SA
advertisement
Manufacturer No:
RAC10-3.3SA
HK JDW NO:
655-RAC10-3.3SA
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RAC10-3.3SA
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 10W
Step5Bar-code shipping tag
RAC10-3.3SA
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC10-A (10W)
  • Size / Dimension
    2.52Lx1.77W x 0.87 H 64.0mmx45.0mmx22.0mm
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Efficiency
    65%
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    ±0.3%
  • Load Regulation
    ±0.5%
  • Height
    21.5mm