  • RAC30-24SA-E
RAC30-24SA-E
advertisement
Manufacturer No:
RAC30-24SA-E
HK JDW NO:
655-RAC30-24SA-E
Datasheet:
RAC30-24SA-E
Description:
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V
Step5Bar-code shipping tag
RAC30-24SA-E
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC30-A (30W)
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.00 H 89.0mmx63.5mmx25.3mm
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Efficiency
    82%
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.25A
  • Max Output Voltage
    24V
  • Line Regulation
    ±1%
  • Height
    25mm
  • Length
    89mm
  • Width
    63.5mm