  • RCH106NP-120M
RCH106NP-120M
advertisement
Manufacturer No:
RCH106NP-120M
HK JDW NO:
738-RCH106NP-120M
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
RCH106NP-120M
Description:
Quantity:
In Stock : 281
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH106NP-120M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Weight
    1.700008g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    RCH-106
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    3.3A
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    44mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm