  • RCP1317NP-821L
RCP1317NP-821L
advertisement
Manufacturer No:
RCP1317NP-821L
HK JDW NO:
738-RCP1317NP-821L
Datasheet:
RCP1317NP-821L
Step5Bar-code shipping tag
RCP1317NP-821L
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    850mA
  • Lead Length
    4.8mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    950mOhm Max
  • Max DC Current
    850mA
  • Current - Saturation
    1.02A
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm