  • RCR664DNP-471K
RCR664DNP-471K
advertisement
Manufacturer No:
RCR664DNP-471K
HK JDW NO:
738-RCR664DNP-471K
Datasheet:
RCR664DNP-471K
Step5Bar-code shipping tag
RCR664DNP-471K
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    210mA
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    4mm
  • Lead Diameter
    0.5 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.85Ohm Max
  • Max DC Current
    210mA
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm