  • RCR875DNP-4R7L
RCR875DNP-4R7L
advertisement
Manufacturer No:
RCR875DNP-4R7L
HK JDW NO:
738-RCR875DNP-4R7L
Datasheet:
RCR875DNP-4R7L
Step5Bar-code shipping tag
RCR875DNP-4R7L
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    2.94A
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    35mOhm Max
  • Max DC Current
    2.94A
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm