  • RGC1A23D15KGU
RGC1A23D15KGU
advertisement
Manufacturer No:
RGC1A23D15KGU
HK JDW NO:
144-RGC1A23D15KGU
Datasheet:
RGC1A23D15KGU
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RGC1A23D15KGU
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    230V
  • Depth
    103mm
  • Current Rating
    15A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Input
    3V~32VDC
  • Number of Poles
    1
  • Throw Configuration
    SPST
  • Turn On Delay Time
    1 s
  • Max Output Voltage
    230V
  • Voltage - Load
    24V~240V
  • Height
    110mm
  • Length
    17.8mm