  • S-8355Q33MC-OWST2U
S-8355Q33MC-OWST2U
advertisement
Manufacturer No:
S-8355Q33MC-OWST2U
HK JDW NO:
724-S-8355Q33MC-OWST2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
5 Terminals 0.9V~10V DC to DC converter IC SWITCHING CONTROLLER 1 Outputs 600kHz Transistor Driver
Quantity:
In Stock : 8110
Step5Bar-code shipping tag
S-8355Q33MC-OWST2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.9V~10V
  • Input Voltage (Min)
    0.9V
  • Frequency - Switching
    600kHz
  • Duty Cycle (Max)
    85%
  • Length
    2.9mm