  • SFT44T70-10J475E-00DU
SFT44T70-10J475E-00DU
advertisement
Manufacturer No:
SFT44T70-10J475E-00DU
HK JDW NO:
192-SFT44T70-10J475E-00DU
Purchasing and Inquiry
SFT44T70-10J475E-00DU Overview
In the seated position, the maximum height reaches 4.870 123.70mm.It operates on a size/dimension of 2.620Dia 66.55mm.It is rated at a voltage of 440V voltage for the voltage-rated of the chip.A case of Radial, Can is used to package the product.
SFT44T70-10J475E-00DU Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFT44T70-10J475E-00DU Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT44T70-10J475E-00DU
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    10μF 70μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm