  • SH150C-3.00-77
SH150C-3.00-77
advertisement
Manufacturer No:
SH150C-3.00-77
HK JDW NO:
34-SH150C-3.00-77
Package:
Radial, Vertical (Open)
Step5Bar-code shipping tag
SH150C-3.00-77
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.449W 21.00mmx11.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    77μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.937 23.80mm
  • Length
    21.0058mm
  • Width
    11.4046mm