  • SMAJ170A M2G
SMAJ170A M2G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ170A M2G
HK JDW NO:
799-SMAJ170A M2G
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ170A M2G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMAJ
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    400W