  • SMB10J40CA R5G
SMB10J40CA R5G
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J40CA R5G
HK JDW NO:
799-SMB10J40CA R5G
Datasheet:
SMB10J40CA R5G
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J40CA R5G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    SMB10J
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V