  • SMB10J40CAHM4G
SMB10J40CAHM4G
advertisement
Manufacturer No:
SMB10J40CAHM4G
HK JDW NO:
799-SMB10J40CAHM4G
Datasheet:
SMB10J40CAHM4G
Step5Bar-code shipping tag
SMB10J40CAHM4G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMB10J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    1000W 1kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V