  • SMCJ30A-HRAT7
SMCJ30A-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ30A-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCJ30A-HRAT7
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SMCJ30A-HRAT7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ30A-HRAT7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Line Protection
    No
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V
  • Peak Pulse Current
    31A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    33.3V