  • SMR15105K63B05L4BULK
SMR15105K63B05L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR15105K63B05L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SMR15105K63B05L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 3500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMR15105K63B05L4BULK
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7122
  • Height
    5.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    12.5mm