  • SWS-0.54-173
SWS-0.54-173
advertisement
Manufacturer No:
SWS-0.54-173
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWS-0.54-173
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SWS-0.54-173
Step5Bar-code shipping tag
SWS-0.54-173
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    540mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    540mA
  • Inductance
    173μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    7.0104mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.25mm
  • Length
    12.8016mm
  • Width
    12.7762mm