  • T2K110BJ223KB-T
T2K110BJ223KB-T
advertisement
Manufacturer No:
T2K110BJ223KB-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-T2K110BJ223KB-T
Package:
0504
Purchasing and Inquiry
T2K110BJ223KB-T Overview
Temperature coefficient is 15% ppm/°C.A case of 0504 is used to package the product.It has a 0.64mm terminal pitch.A voltage of 25V is used with this electrical part.
T2K110BJ223KB-T Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 0.64mm terminal pitch
T2K110BJ223KB-T Applications
There are a lot of TAIYO YUDEN T2K110BJ223KB-T applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
T2K110BJ223KB-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    0.64mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Voltage
    25V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm