  • T495X157K010ATE070
T495X157K010ATE070
advertisement
Manufacturer No:
T495X157K010ATE070
HK JDW NO:
417-T495X157K010ATE070
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
150μF ±10% 70mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.015mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 209
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T495X157K010ATE070
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Ripple Current
    1382mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm