  • T521X226M063AHE075
T521X226M063AHE075
advertisement
Manufacturer No:
T521X226M063AHE075
HK JDW NO:
417-T521X226M063AHE075
Purchasing and Inquiry
T521X226M063AHE075 Overview
A high standard of efficiency requires a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).This device operates with a capacitance of 22μF.A voltage of -55°C~125°C is used to power the device.The voltage - Rated of 63V allows for high efficiency.Operating at [0.169 4.30mm°C]°C seated height makes it stable.
T521X226M063AHE075 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 63V
T521X226M063AHE075 Applications
There are a lot of KEMET T521X226M063AHE075 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521X226M063AHE075
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm