  • T540B336M006BH8610
T540B336M006BH8610
advertisement
Manufacturer No:
T540B336M006BH8610
HK JDW NO:
417-T540B336M006BH8610
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
Molded KO-CAP® T540 33μF Capacitor 6.3V 3 (168 Hours) ±20% 1411 (3528 Metric) Surface Mount High Reliability -55°C~125°C Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
T540B336M006BH8610
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm