  • U2K110CG220KB-T
U2K110CG220KB-T
advertisement
Manufacturer No:
U2K110CG220KB-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-U2K110CG220KB-T
Package:
0504 (1410 Metric)
Datasheet:
U2K110CG220KB-T
Purchasing and Inquiry
U2K110CG220KB-T Overview
Sitting at 0.024 0.60mm height, the maximum height is reached.In this case, the size/dimension is 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.0504 (1410 Metric) cases contain the product.There is no terminal pitch on this part.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
U2K110CG220KB-T Features
the maximal height is 0.024 0.60mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 0.64mm terminal pitch
U2K110CG220KB-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden U2K110CG220KB-T applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
U2K110CG220KB-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    0.64mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm