  • UPS-PL12-18-120
UPS-PL12-18-120
advertisement
Manufacturer No:
UPS-PL12-18-120
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-UPS-PL12-18-120
Description:
UPS PRO, 100W 200VA, 12VDC 20A U
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPS-PL12-18-120
    Select All
  • Series
    UPSPro®
  • Size / Dimension
    17.520Lx12.520W 445.00mmx318.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Standby (No Regulation)
  • Applications
    General Purpose, Industrial Control
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Voltage - Input
    120VAC 240VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Power - Rated
    120W
  • Height
    5.984 152.00mm