  • UPS-ST12-50-120
UPS-ST12-50-120
advertisement
Manufacturer No:
UPS-ST12-50-120
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-UPS-ST12-50-120
Description:
UPSPRO 100W 600VA, 12VDC 20A UNR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPS-ST12-50-120
  • Series
    UPSPro®
  • Size / Dimension
    24.016Lx15.000W 610.00mmx381.00mm
  • Type
    Standby (No Regulation)
  • Applications
    General Purpose, Industrial Control
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Voltage - Input
    120VAC 240VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Chassis Mount
  • Power - Rated
    120W
  • Height
    14.016 356.00mm