  • UST1HR22MDD
UST1HR22MDD
advertisement
Manufacturer No:
UST1HR22MDD
HK JDW NO:
555-UST1HR22MDD
Description:
UST 0.22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.3mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar 1.5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UST1HR22MDD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Voltage
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.3mA
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.3mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.45mA @ 10kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm