  • W1A25A220KAT4A
W1A25A220KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
W1A25A220KAT4A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W1A25A220KAT4A
Package:
0405
Purchasing and Inquiry
W1A25A220KAT4A Overview
Having a coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C, it is at room temperature.Packaging consists of a 0405 case.This part has a terminal pitch of 640μm.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
W1A25A220KAT4A Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 640μm terminal pitch
W1A25A220KAT4A Applications
There are a lot of AVX Corporation W1A25A220KAT4A applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
W1A25A220KAT4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0405
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    2
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    660μm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm