  • W2A23A470KAT2A
W2A23A470KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A23A470KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A23A470KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A23A470KAT2A Overview
When seated, the maximal height is 0.037 0.95mm.It operates at 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm sizes and dimensions.It is rated at voltage 25V.There is no temperature coefficient for it.A 0508 (1220 Metric) case is used for packaging the product.
W2A23A470KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
W2A23A470KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A23A470KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A23A470KAT2A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47pF
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.2954mm
  • Width
    1.3mm