  • W2A25A820KAT2A
W2A25A820KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A25A820KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A25A820KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A25A820KAT2A Overview
When seated, the height reaches 0.037 0.95mm.It operates on a size/dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm.Its rated (DC) voltage (URdc) is 50V.The chip is rated at 50V voltage.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.There are no cases included with the product.It has a 1mm terminal pitch.
W2A25A820KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
W2A25A820KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A25A820KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A25A820KAT2A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    82pF
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm