  • W2A43A330KAT2A
W2A43A330KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A43A330KAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W2A43A330KAT2A
Package:
0508 (1220 Metric)
Purchasing and Inquiry
W2A43A330KAT2A Overview
When seated, the maximal height is 0.037 0.95mm.It operates with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm.Temperature coefficient is C0G NP0.Packaging consists of a 0508 (1220 Metric) case.In this part, the terminal pitch is 500μm.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 25V.
W2A43A330KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A43A330KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A43A330KAT2A applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
W2A43A330KAT2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    940μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm