  • W2A43C471KAT2F
W2A43C471KAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A43C471KAT2F
HK JDW NO:
66-W2A43C471KAT2F
Package:
0508 (1220 Metric)
Datasheet:
W2A43C471KAT2F
Purchasing and Inquiry
W2A43C471KAT2F Overview
When seated, the maximal height is 0.037 0.95mm.This program operates with 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm as its size/dimension.The coefficient of temperature is X7R.Packaging consists of a 0508 (1220 Metric) case.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 25V.
W2A43C471KAT2F Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of X7R
a 500μm terminal pitch
W2A43C471KAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A43C471KAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A43C471KAT2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    500μm
  • Depth
    2.1mm
  • Case Code (Metric)
    1220
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm