  • W2A45A680KAT2A
W2A45A680KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A45A680KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A45A680KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A45A680KAT2A Overview
Seating height reaches 0.037 0.95mm.Size/dimension is set to 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm.C0G NP0 is the temperature coefficient.It is packaged in a 0508 (1220 Metric) case.This part has a terminal pitch of 500μm.The voltage rated for this electrical part is 50V.
W2A45A680KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A45A680KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45A680KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45A680KAT2A
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm