  • W2A45C103MAT2F
W2A45C103MAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A45C103MAT2F
HK JDW NO:
66-W2A45C103MAT2F
Package:
0508
Purchasing and Inquiry
W2A45C103MAT2F Overview
The voltage - Rated of the chip is rated 50V voltage.The coefficient of temperature is 15% ppm/°C.Packaging consists of a 0508 case.The terminal pitch of this part is 500μm.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
W2A45C103MAT2F Features
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 500μm terminal pitch
W2A45C103MAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45C103MAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45C103MAT2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0508
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    940μm
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm