  • W2A4YA101KAT2A
W2A4YA101KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A4YA101KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A4YA101KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A4YA101KAT2A Overview
When seated, the maximum height reaches 0.037 0.95mm.With size/dimension 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm, it operates.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.In a 0508 (1220 Metric) case, the product is packaged.There is no terminal pitch on this part.A voltage of 16V is used with this electrical part.
W2A4YA101KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A4YA101KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4YA101KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4YA101KAT2A
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
    500μm
  • Depth
    2.1mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm