  • W2A4YA330KAT4A
W2A4YA330KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
W2A4YA330KAT4A
HK JDW NO:
66-W2A4YA330KAT4A
Package:
0508
Purchasing and Inquiry
W2A4YA330KAT4A Overview
Temperature coefficient is 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 0508 case.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.Electrical part rated at DC 16V voltage.
W2A4YA330KAT4A Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 500μm terminal pitch
W2A4YA330KAT4A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4YA330KAT4A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4YA330KAT4A
  • Package / Case
    0508
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 13 INCH
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm