  • W2A4YC103MAT2F
W2A4YC103MAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A4YC103MAT2F
HK JDW NO:
66-W2A4YC103MAT2F
Package:
0508
Purchasing and Inquiry
W2A4YC103MAT2F Overview
There is no voltage rating on the chip.Having a coefficient of 15% ppm/°C, it is at room temperature.0508 cases contain the product.500μm is the terminal pitch of this part.A voltage of 16V is required for the operation of this electrical part.
W2A4YC103MAT2F Features
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 500μm terminal pitch
W2A4YC103MAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4YC103MAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4YC103MAT2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0508
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
    940μm
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm