  • W3A41C681MAT2A
W3A41C681MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A41C681MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A41C681MAT2A
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
W3A41C681MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A41C681MAT2A Overview
When seated, the maximal height is 0.053 1.35mm.In this case, the size/dimension is 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.There is no temperature coefficient for it.In a 0612 (1632 Metric) case, the product is packaged.There is no terminal pitch on this part.A voltage of 100V is used with this electrical part.
W3A41C681MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A41C681MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A41C681MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A41C681MAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    760μm
    X7R
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm