  • W3A41C822K4T2A
W3A41C822K4T2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A41C822K4T2A
HK JDW NO:
66-W3A41C822K4T2A
Purchasing and Inquiry
W3A41C822K4T2A Overview
A seat's maximum height is 1.35mm.In this electrical device, the rated (DC) voltage is 100V (URdc).There is no temperature coefficient for it.The maximum temperature it can operate at is 125°C.
W3A41C822K4T2A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 100V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
W3A41C822K4T2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A41C822K4T2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A41C822K4T2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0082μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm