  • W3A43C102K4T4A
W3A43C102K4T4A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C102K4T4A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3A43C102K4T4A
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
W3A43C102K4T4A Overview
It is rated at voltage 25V.Having a coefficient of 15% ppm/°C, it is at room temperature.In a 0612 case, the product is packaged.The maximum temperature it can operate at is 125°C.
W3A43C102K4T4A Features
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
W3A43C102K4T4A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C102K4T4A applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C102K4T4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0612
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%