  • W3A43C103K4Z2A
W3A43C103K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C103K4Z2A
HK JDW NO:
66-W3A43C103K4Z2A
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
W3A43C103K4Z2A Overview
There is a voltage rating of 25V on the chip.The temperature coefficient of this substance is 15% ppm/°C.A case of 0612 is used to package the product.Temperatures of 125°C are the maximum for which it can operate.It has a 0.76mm terminal pitch.
W3A43C103K4Z2A Features
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A43C103K4Z2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C103K4Z2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C103K4Z2A
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0612
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C