  • W3A43C104MAT2A
W3A43C104MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C104MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A43C104MAT2A
Package:
0612 (1632 Metric)
Purchasing and Inquiry
W3A43C104MAT2A Overview
The maximal height seated reaches 0.053 1.35mm.0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is its size/dimension.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 25V.It is rated at voltage 25V.There is no temperature coefficient for it.Packaging consists of a 0612 (1632 Metric) case.Parts such as this have a 760μm terminal pitch.
W3A43C104MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a rated (DC) voltage of 25V
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A43C104MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C104MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C104MAT2A
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm