  • W3A43C223KAT2A
W3A43C223KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C223KAT2A
HK JDW NO:
66-W3A43C223KAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A43C223KAT2A Overview
When seated, the maximum height reaches 1.35mm.The rated (DC) voltage (URdc) of this electrical device is 25V.There is no temperature coefficient for it.It operates at 125°C degrees Celsius at its maximal operating temperature.A 0.76mm terminal pitch is used for this part.
W3A43C223KAT2A Features
the maximal height is 1.35mm
a rated (DC) voltage of 25V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A43C223KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C223KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C223KAT2A
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm