  • W3A43C333MAT2A
W3A43C333MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C333MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A43C333MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A43C333MAT2A Overview
It reaches a maximum height of 0.053 1.35mm when seated.With size/dimension 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm, it operates.Temperature coefficient = X7R.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.760μm is the terminal pitch of this part.The voltage rated for this electrical part is 25V.
W3A43C333MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A43C333MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C333MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C333MAT2A
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm